top of page

Sıcak Hava Apareyi

Atölye, spor salonu, garaj, hangar, süpermarket ve fabrika gibi mekânların ısıtılmasında kullanılan ekonomik cihazlardır. 

Sıcak hava apareyinde gövde dkp veya galvanizli sacdan imal edilip elektrostatik fırın boya ile uygun renkte boyanır. Ayrıca hijyenik ortamlar için komple paslanmaz sacdan imal edilebilir.

Isıtıcı batarya (serpantin) tesisteki mevcut ısı kaynağının kullanımına uygun olarak tasarlanır ve böylece ısınma ihtiyacı en ekonomik ve pratik şekilde çözümlenir.

Kullanılacak akışkan cinsine göre aşağıdaki gibi isimlendirilirler:
 

  • Sıcak Su Apareyi

  • Kızgın Su Apareyi

  • Kızgın Yağ Apareyi

  • Buhar Apareyi

  • Elektrik Rezistanslı Aparey

Sıcak hava apareylerinde aksiyal ve radyal olmak üzere 2 farklı tip fan kullanılır. Tavan yüksekliği 4 mt ve üstünde olan yerler için radyal fanlı apareyler (ALTA DUVAR APAREYİ), 4 mt altında olan yerler için ise aksiyal fanlı apareyler (ALTA TAVAN APAREYİ) kullanılır.

Duvar tipi apareyi
Alta Isı Duvar Apareyi Ebat Tablosu
Tavan tipi aparey
Alta Isı Tavan Apareyi Ebat Tablosu

Alta sıcak hava apareyi serisi, sıcak su, kızgın su, buhar veya kızgın yağ ile çalışan 25 modelden oluşur.

Bu cihazlar depo, garaj, atölye gibi büyük hacimli binalar için tasarlanmıştır. Yüksek ısı gücünün yayılmasına izin verirler. Ortam havası ile bir hava akımı indüksiyonu gerçekleştirerek hava akımını en üst düzeye çıkaran kanatçıklardan oluşmaktadır. Yapım sürecinin özelliklerine bağlı olarak, Alta hava ısıtıcısı tavana asılabilir veya duvara sabitlenebilir. Alta Isı apareyleri düşük enerji tüketimine sahip bir fan ile donatılmıştır.

bottom of page